Kohvikutel hea aasta

Kuna Eestis on enamjaolt pilvine ilm siis ka inimesed ei kipu väga välikohvikutesse, kuid nii kui saabuvad ilusad ilmad on kõik kohad pungil täis. “Näib nagu suvi on sellel hooajal Lääne-Eestis. Meie kohvikute käive on teinud järsu tõusu üles,” rõõmustas Haapsalu Müüriääre kohviku ning Kuursaali Suvekohviku juht kirjutab Äripäev. Eesti kuurortlinnade majutus- ja toitlustusasutuste seisukohalt möödus suve esimene pool hästi, sest kaunid ilmad soosivad inimeste voolu ka pealinnast kaugemale. Sellel aastal on suvi meid tublisti hoidnud, kuigi nagu alati on ka vihmaseid ilmu. Nii juunis kui juulis on sellel aastal müüdud töid müüdud rohkem kui möödunud aastal, kommenteeris olukorda Pärnus asuva spa Viiking tegevjuht Kairi , kelle sõnul on suudetud kasvatada just välismaalastest külaliste arvu.

korter

Kas UUS windows on parem

 

Suvel uuendas USA tarkvarahiid Microsoft oma operatsioonisüsteemi Windows, mis kannab nüüd numbrit 10. Ida poolt on kuuldud, et tegu võib olla sind väga põhjalikult jälgiva programmiga, vandenõuteoreetikud on avaldanud, et numbrikombinatsiooni taga võivad olla tulnukad, kuid tegelikult muutub operatsioonisüsteem mugavamaks ja lihtsamalt kasutatavaks, muutudest tootest teenuseks.


Küsime spetsialistilt, miks peaks keegi endale uue versiooni paigaldama?

See ühendab endas paremad ja enamkasutatavad kogemused Windows 7-st ja 8.1-st. Kindlaks lemmikuks võib nimetada Start-menüüd mis on sobilik nii puutetundliku seadme kasutajale kui ka lauaarvuti kasutajale. Continuum funktsioon lubab kiirelt ja automatiseeritult muuta kasutajaliidest töölaua ning puutetundliku vahel, eelis tuleb välja kui kasutada 2in1 seadmeid. Windows 10-et võib täna nimetada kõige turvalisemaks Windowsiks. Kindlasti muudab see töö lihtsamaks ja efektiivsemaks kuna seda on hõlbus kasutada ja peab pingele vastu. Eriti rõhutaks siinkohal turvalisust. Windows 10 on loodud ajastule, kus küberkuritegevuse ohud on kardinaalselt muutunud ning see suudab paljugi paremini kasutajat ning tema dokumente kaitsta. Alates selle aasta 29. juulist on ühe aasta jooksul Windows 7 ja 8/8.1 kasutajatel võimalik Windows 10-le üle minna tasuta ning kui kord on juba Windows 10-le üle mindud, siis kuni selle seadme elutsükli lõpuni on ka kõik Windowsi uuendused kasutajale tasuta kättesaadavad.

arvutid

 

Windows 10 on loodud töötama Windows 7 ja Windows 8/8.1 seadmetel. On väga tõenäoline, et sel juhul seade on ühilduv ning töötab Windows 10-ga. Kui uuendada, siis Windows tuvastab ise ära kas süsteemi uuendus on võimalik või ei toeta vana tark- või riistvara uue Windows 10-ne installimist. Igal juhul kui see peaks juhtuma, et tarkvara või riistvaral on mingi tõrge, siis peaks seadme viima ekspertide juurde kes uue tarkvaraga abiks oleks, uuenduse läbiviimiseks tuleb kasutajal varuda veidi aega. Laias laastus võtab tarkvara paigaldus aega tund aega, vanematel arvutitel võib see aeg pikemaks minna kuid uutel ja võimekatel seadmetel võib see ka poole tunniga õnnestuda.

 

See on TASUTA Kus siin konks on ?

 

Windows 10 on hiiglaslik samm personaalse kasutuskogemuse poole. Aeg läheb edasi ja samuti püsib Windows sellega kaasas. Kasutaja ei pea oma aega pühendama operatsioonisüsteemi uuendamistele ja seadmete häälestamisele. Kasutuskogemused peavad olema mobiilsed, mitte ainult seade, mida kasutatakse. Tänu uuele Windows 10-le jõuavad tavakasutajad kiirelt tänapäevasele turvalisele platvormile, mis pakub kõiki neid kogemusi. Windows 10 on rohkem kui lihtsalt ühekordne uuendus. Uuendades operatsioonisüsteemi kohe on klientidel võimalik saada tasuta kõiki uuendusi. Seega kasutaja ainult võidab, saades täiustatud kasutuskogemusi, uut funktsionaalsust ning kasutades alati viimast versiooni. See pole enam toode, vaid teenus

Milline õhksoojuspumpa mulle sobib ?

must õhksoojuspump

Õhksoojuspump on kahtlemata peale pellet -i parim viis kuidas enda elamine soojemaks muuta. Selle põhjuseks on enamikele tarbijatele vastuvõetav hind, lihtne paigaldus ning energiasääst, mis elektrihinna.

Pideva kasvu taustal on oluline argument. Hästi võib näha müükide pealt, et millal inimestel kõigerohkem pumpa vaja läheb ja nendeks aegadeks on aasta kõige külmemad ja kõige kuumemad ajad. Soovitame enne ostma kiirustamist enda jaoks kaardistada pumba plussid ja miinused, võrrelda erineva hinna ja kvaliteediga lahendusi ning vajadusel pidada nõu ka valdkonna eksperdiga. Õhksoojuspump on kõige efektiivsem kombineerituna mõne teise kütteliigiga. Parim ja kõige tuntum näide on puuküte õhksoojuspump, sest majaomanikud on tuttavad olukorraga kus töölt tulles võib toas 10 kraadi vaid olla. Kui kedagi pole kodus siis pump vaikselt tegutseb ja kui koduelanikud koju jõuavad ning puudega kütma asuvad siis pump vastavalt temperatuurile jääb ise seisma. Sellisel moel saab hoida kulud madalal, maja sisekliima sobivana ning ei hakka häirima ka pumba tekitatav mürafoon. Samamoodi on õhksoojuspump kasulik ja säästlik lisavõimalus majades, mida köetakse elektriga. Tasu pumba eest pole hiiglaslik ning kokkuhoid hakkab juba esimesest pärast kui maja ei köeta elektriradiaatoritega. Soojuspump ka kergeltkuivatab õhku siis eriti  hea kui majas on palju niiskust.

kaitstud pump õhksoojuspumba asetus

 

Mis kasu on tootest kui seda kasutada ei mõisteta? Vajaduste väljaselgitamine on ilmselt esmane asi mida tegema peaks, sellele järgneb juba hind ning siis tootealane teadlikkus. Eksperdid soovitavad hindasi alati uurida nii, et mida hinna eest ka reaalselt saab. Siin on tähtis teada, et kui õhksoojuspump ise paigaldada, siis garantii ei kehti. Ka on oluline toodet tunda ja õigesti kasutada, et ei tekiks rikkeid, mis lisaks kulule tähendaks talvel ootamatult külma tuppa jäämist.Kuna toodete hinnad on erinevad siis on ka toodete omadused erinevad. See ei tähenda, et peaks pimesi hinnast lähtuma, vaid toote näitajaid enne ostu vaatama ja võrdlema. Kui hind on oluline siis peab arvestama, et lahjad õhksoojuspumbad ei suuda ära kütta üksi maja, jällegi kui abiks on ka ahi siis just odavam võib olla parem valik. Millele paljud esmasel pilgul ei mõtle on kasutegurid, näiteks kõik õhksoojuspumbad ei sobigi kütma käredatel külmadel, täpselt nagu väike mootor ei ole enam kiirteel väga ökonoomne, kuna peab suure kiiruse jaoks rohkem vaev nägema kui suure mootoriga auto.

Teine kriteerium, mille alusel pumpa valida, on köetava ruumi suurus. Paljud tooted on siiski keskendunud saja m2 vajaduste rahuldamiseks. Leidub ka seadmeid, millel on 2-3 siseosa, mis paigutatakse erinevatesse tubadesse. Selline lahendus on mugav, sest ei sunni siseuksi sooja saamiseks lahti hoidma.Kindlasti pole toote jõudlus kinni ruutmeetrite numbril.Asjaolu, millega õhksoojuspumpa ostes tuleb samuti arvestada, on selle tekitatav müra. Kõik õhksoojuspumbad teevad vähemal või suuremal määral häält. Müra suurus võib olla võrreldav köögis nurruva külmutuskapiga, millega me üldjuhul magamistoas harjunud ei ole. Seetõttu ei soovita spetsialistid panna õhksoojuspumba siseosa magamistuppa ega välisosa magamistoa välisseinale. Viimast tuleb vältida eriti sellisel juhul, kui maja on puidust, siis on mõistlik eelistada seadme paigaldamist näiteks maaraami külge. hoides toatemperatuuri ühtlasel kraadil siis on seadme müra minimaalne.Iga masin nõuab hoolt, erandiks pole ka õhksoojuspump oma laagrite vahetuse ja puhastamisega. Sellega on täiesti võimalik üksi hakkama saada, vahest on vaja ka spetsialisti kätt. üldiselt võib öelda, et õhksoojuspumbad peavad hästi vastu ning tasuvad oma investeeringu kenasti ära.

Õhksoojuspumba Miinused:ainsa kütteallikana enamasti ebapiisav, müriseb ja tekitab õhuliikumise, kütab ühte ruumi, eeldab siseuste lahtihoidmist või igasse ruumi eraldi siseosa paigaldamist,kuiv õhk võib ebasobiv olla.

Nõuanded korterit ostvale tudengile.

 

Esimesed koolinädalad mööduvad märkamatult sobivaid õppeaineid valides, ainepunkte kokku liites ja koolieluga kohanedes, kuid hea sõber ikkagi soovib sind oma diivanilt välja tõsta siis on viimane hetk tegeleda uue elupaiga otsingutega.Hinda oma rahalisi võimalusi

Kõige ideaalsem variant oleks üürida endale korter, mitte elada vanemate juures või ühikas. Muidugi on nii palju mugavam, aga kui soovid endale üürikorterit võtta, võib ka arvestada, et esimene väljamakse on korteri tagatisraha, esimese kuu üür ja läbi maakleri ostes lisandub ka võrdne ühekuu üür.

Lisaks üürikulule tuleb igakuiselt tasuda kommunaalarved (vesi, elekter, ühistukulud), mis olenevad korteri suurusest ning enda tarbimisharjumustest. Seega tuleb enne korteri üürimist kindel olla, et kõigi nende kulude katmiseks leidub maksevahendeid.

Kus asub korter- Kõrgema hinnaga jäävad siiski kesklinna rajoonid. Mida kesklinnast kaugemale, seda madalamaks läheb üürihind. Jällegi peab arvestama, et korterist võivad väga olulised kohad liiga kaugele jääda.

 

Kui korter sisaldab väga eluks vajalikke asju siis ka üürihind muutub tänu sellele kallimaks. Kui oled tulnud uude linna õppima ning endal mööblit ja kodumasinaid pole, uuri kindlasti korterit üürides, millised asjad jäävad korterisse ning kontrolli üle nende seisukord. Eriti hea on lepingulisasse ära märkida kõik korterisse jäävad asjad ja nende olukord. Lihtsam oleks asjad üle pildistada, et pärast vähem sekeldusi oleks.

üürikorter

Kinnisvaraportaal on veebileht, kuhu korteriomanikud ja maaklerid lisavad erinevaid kinnisvarakuulutusi. Kui otsid üürikorterit siis esimese asjana ava kinnisvaraportaal ning uuri mis hinnas ja korterid üldse turul liiguvad. Jällegi näidet tuues siis kv.ee-s on võimalik otsida ka otse omanikult saadavaid kortereid, mis omakorda tähendab seda, et vahendustasu ei tule maksta.Jätkuvalt leidub palju korteriomanikke, kes lisavad enda pakkumised tasuta kuulutusteportaalidesse. Hoia silma peal näiteks veebilehtedel hydra.ee, soov.ee vms tasuta kuulutusteportaalidel, neis võib leiduda väga häid korteripakkumisi.

Kasuta nutitelefonile mõeldud mobiiliaplikatsiooni

Kui sul on taskus nutitelefon, tasub ka see üürikorteri otsimisel appi võtta. Tõmba alla KV Üürikad mobiilirakendus, pane paika sobivad korterikriteeriumid ning kohe, kui sobiv pakkumine jõuab kinnisvaraportaali, saad selle kohta teate oma telefoni või e-posti.

tudengid

Üür maksa pangamaksetega!

Makstes nii võid kindel olla, et sul on palju lihtsam tõestada, et oled ilusasti makseid teinud.

Rõivad ?

riided

Üldiselt on riiete puhul atraktiivne nende hind ja väljanägemine. Kangamaterjalide koostisele, rõivaste töötlemisel kasutatud kemikaalidele mõtleme palju harvem. Kandes uusi riideid meie kehad puutuvad kokku tegelikult ohtlike ainetega. Miks tuleb rõivastes esinevatele kemikaalidele tähelepanu pöörata? Seda kõike seletab meile lahkelt www.ewald.ee. Meil ei ole tänapäevase elustiili juures võimalik vältida kokkupuudet kõikide potentsiaalselt ohtlike kemikaalidega, kuid me saame tõsta oma tarbijateadlikkust ja teha paremaid valikuid. Kui me mõtleme nii, et kõik mis on meie naha peal on ka meie sees siis hakkame kindlasti rohkem mõtlema erinevatele ohtudele. Ei saaks öelda, et teadmised on võim, sest kui me neid teadmisi ei rakenda on need kasutud. Rõivaste tootmisprotsessist ei ole võimalik kõiki kemikaale välja jätta, kuid uute riiete valimisel saame teha teadlikke valikuid ning vältida kõige ohtlikumaid aineid.

 

Kuidas potentsiaalselt ohtlikud kemikaalid meie riietesse satuvad?

 

Kui kerida aega tagasi poest kuni riideesemete joonestusteni siis sinna vahele jääb hunnik protsesse mida riided peavad läbima enne kui tarbija neid üldse osta sooviks.

Igasugune disain ja stiil nõuab omamoodi lõpptulemust riidele, seda saab saavutada vaid erinevate protsesside käigus. Pluss töötlust saavad ka valminud riided, et lõpptulemus oleks täiuslikkuseni lihvitud. Lisaks kasutatakse teatud tüüpi kemikaale erinevate värviliste piltide pressimiseks ja trükkimiseks T-särkidele ja muudele riideesemetele. Neis leidub ftalaate.

Väga paljud nendest kemikaalidest on inimese tervisele ja keskkonnale ohtlikud. Probleemid keemia käitlemisega, töötlemisega jne on juba täiesti iga ettevõtte enda lahendada. Kuid osa nendest kemikaalidest jääb ka lõpptootesse, kas tahtlikult (et parandada mõne riideeseme teatud omadusi) või lihtsalt tootmisprotsessi jääkproduktina.

Riided on otseses kokkupuutes meie nahaga ning sealt võivad potentsiaalselt ohtlikud ained meie organismi sattuda. Samas ka pesu pesemisel tuleneb vesi on neid jääkaineid täis.

 

Milliseid kemikaale siis ikkagi riietes kasutatakse ?

 

Triklosaani (nahka ärritav ning kahjulik veeorganismidele) ja hõbeioone (väga mürgine veeorganismidele) võidakse kasutada näiteks spordiriiete töötlemisel, et parandada nende antibakteriaalseid omadusi, takistamaks bakterite levikut ja halba lõhna.

Keelu on endale saanud dimetüülfumaraat, kuna see biotsiid võib esile kutsuda tõsiseid allergilisi reaktsioone. Kemikaali kasutatakse igapäevastes tarbekaupades. Väljaspool Euroopa Liitu asuvad tootjad võivad siiski DMFi erinevate toodete töötlemisel kasutada (näiteks lisades seda pakikestena toodete juurde) ja eksportida Euroopa Liitu. Ainet on hea kasutada ka hallituse tekke eest, mis võib transpordiga tekkida toodetele. Dimetüülfumaraat pakitakse väikestesse kottidesse, mis kinnitatakse mööbli sisse või lisatakse jalatsikarpidesse. DMF tungib läbi riiete tarbijate nahale ning võib põhjustada valulikku kontaktdermatiiti.

Asovärvid on looduses mitteesinevad sünteetilise päritoluga aromaatsed asorühmi sisaldavad värvained, mida kasutatakse muuhulgas ka toidutööstuses. Euroopa Liidus on teatud asovärvide kasutamine keelatud ning neid ei tohi kasutada inimese nahaga vahetult kokkupuutuvate tekstiili- ja nahktoodete värvimiseks. Asovärvidest eraldub aromaatseid amiine, millest osa on kantserogeensed ning asovärvid põhjustavad ülitundlikel inimestel allergiaid. Enamus neist väridest on vees lahustuvad ning kerge higistamise korral liiguvad ilma vaevata otse vereringesse või kopsude kaudu organismi.

Nonüülfenooletoksülaate (NPE) kasutatakse muu hulgas ka tekstiilide töötlemiseks. Selline doksiin on väga ohtlik kuna kuhjub elusorganismide kudedesse. Samuti põhjustavad antud ained hormonaalset häiret, sest nad kahjustavad östrogeene. Loodusesse satuvad need ained kodumajapidamisest ning suuremate tehaste heitveest, selle eemaldamine veest on väga raske. Euroopa Liidus on nende ainete kasutamise õigusaktides sätestatud piirangute abil oluliselt vähendatud, kuid siiski on NPE endiselt üsna laialdaselt kasutuses tööstuslikes protsessides ja toodetes, mis on valmistatud väljaspool Euroopa Liitu.
vabariietus
Keskonnale eriti pikka kahju võib teha ftalaadid. Ftalaatide kasutamine on EL õigusaktidega piiratud. Just viimast kasutatakse värviliste särkida printimisel.